Vitajte v odbornej diskusii na stránkach Slovenskej asociácie účtovníkov!
Ak chcete napísať otázku, pokračujte hore "Nová otázka".

TÉMA: Odpočet DPH

Odpočet DPH pred 1 rokom 3 týždnami #11

  • Iveta Markovičová
  • Iveta Markovičová-ov Avatar
Podnikateľ bol na pracovnom rokovaní so svojím obchodným partnerom v inom meste, než má svoje sídlo. Na dopravu do miesta rokovania a z miesta rokovania použil vlak, pričom v účtovníctve účtoval o nákupe cestovného lístka. Ubytovanie mal zabezpečené v hoteli, kde mu vystavili faktúru za ubytovacie služ- by. Má podnikateľ nárok na odpočítanie DPH z uvedených plnení?
Administrátor zakázal verejnosti prispievať.

Odpočet DPH pred 1 rokom 3 týždnami #12

  • Ing. Jana Tenczerová
  • Ing. Jana Tenczerová-ov Avatar
  • Odhlásený
  • Administrátor
  • Príspevkov: 4
  • Karma: 1
Pri posudzovaní nároku na odpočet DPH je potrebné vychádzať z § 49 až § 51 zákona o DPH. Pokiaľ uvedené doklady obsahujú náležitosti uvedené v § 74 zákona o DPH, právo na odpočítanie DPH, samozrejme, podnikateľ má, pretože ide o zdaniteľné plnenia prijaté fyzickou osobou – podnikateľom, ktoré sú určené a boli vynaložené v súvislosti s jeho podnikateľskou činnosťou.
Administrátor zakázal verejnosti prispievať.