Vitajte v odbornej diskusii na stránkach Slovenskej asociácie účtovníkov!
Ak chcete napísať otázku, pokračujte hore "Nová otázka".

TÉMA: Zažívam déjà vu - vybraté z mailu čitateľa

Zažívam déjà vu - vybraté z mailu čitateľa pred 1 rokom 3 týždnami #15

 • Slavomír Repka / Admin
 • Slavomír Repka / Admin-ov Avatar
 • Odhlásený
 • Administrátor
 • Spolu to dokážeme
 • Príspevkov: 23
 • Získaných poďakovaní 4
 • Karma: 4
Dobrý deň,
ciele združenia, ktoré uvádzate na Vašej stránke sú zaujímavé. Pri ich čítaní zažívam déjà vu, pretože pred 15.rokmi som to isté čítal v materiáloch SKCÚ. Chcel by som sa spýtať, ako chcete zabezpečiť, aby som o 15 rokov nezažíval podobné pocity pri čítaní cieľov ďalšieho nového účtovníckeho spolku a kto je v orgánoch Vášho združenia (uveďte, prosím, aj vek a čím sa uvedená osoba v realite živí). Vzhľadom na životnú skúsenosť sú pre mňa merítkom serióznosti projektu viac zainteresované osoby, ako deklarované ciele.

S pozdravom,
Peter Šulák
Publikované so súhlasom autora
Slavomír Repka / Administrátor
9 ročná tradícia poradenstva v službách

Zažívam déjà vu - vybraté z mailu čitateľa pred 1 rokom 3 týždnami #16

 • Slavomír Repka / Admin
 • Slavomír Repka / Admin-ov Avatar
 • Odhlásený
 • Administrátor
 • Spolu to dokážeme
 • Príspevkov: 23
 • Získaných poďakovaní 4
 • Karma: 4
Odpoveď SAÚ
........................
Dobrý deň prajem pán Šulák,

Ďakujem za slová povzbudenia (ešte raz ďakujeme) a skúsim vám dať odpoveď.

- Bohužiaľ ešte stále nemáme registráciu SAÚ uvedenú v elektronickom registri Min. Vnútra, aj keď podpísané a potvrdené stanovy máme.
Je to o funkčnosti elektronizácie štátnej správy, ale je to o inom - naše registračné číslo je VVS/1-900/90-48237. Znenie stanov máte uvedené aj na webe a sú tam aj zakladajúci členovia SAÚ (sau.sk/stanovy-sau)
Prezidentom SAÚ je Ing. Jana Tenczerová, (www.jtagency.sk) ktorá už skoro 18 rokov "robí na seba" (živnosť a neskôr sro) ako účtovnícka firma so zamestnancom.
Bola to ona, ktorá prišla z nápadom založiť nejaké združenie účtovníkov, ktoré by účtovníkov dokázalo zastupovať, pretože tiež zažila dobu, keď SKCÚ začínala, aj sa jej to páčilo, aj sa jej to zdalo drahé, aj si myslela, že sa zapojí neskôr, aj neskôr pochopila, že to nie je to pravé orechové...
Ale stále vedela, že IBA v "skupine" dokážete vybojovať pre profesijnú skupinu výhody a aj postavenie v spoločnosti, ktoré jej prináleží (všeobecne).

Také a podobné debaty viedla so svojimi kamarátmi v účtovníckej profesii, hlavne s najbližšou účtovníckou kamarátkou Máriou Kotesovou (Dnes Viceprezidentkou SAÚ) a hľadali spôsob ako to dosiahnuť.
Riešili to možno posledné 3 roky, ale ako dobré účtovníčky vedeli, že k zrealizovaniu potrebujú tieto ich názory, skúsenosti a postrehy nejako "sprocesovať" a štruktúrovať, aby to fungovalo, čo najjednoduchšie, najrýchlejšie a najlepšie ONLINE.
Keďže ich parketa je ekonómia a účtovníctvo, tak hľadali niekoho, kto tomu nastaví smer, systém, marketing a iné v dnešnej dobe potrebné veci.

Tieto svoje predstavy povedali mne Slavomír Repka (Dnes sekretár SAÚ www.slavomir.sk). Nie som účtovník, ale som dlhoročný masteryshopper, obchodník so znalosťami tvorby a fungovania internetu a presvedčili ma, aby som im tieto nápady a ciele sprocesoval na úrovni webovej komunikácie a realizácie.

Tak vznikla naša spolupráca a výsledkom je SAÚ.
Mimo rečou, obe dámy by dnes už robiť nemuseli, ale vy určite viete, že ak človeka práca baví, tak sa dostane do stavu, že svoje skúsenosti a poznatky chce predávať ďalej, prípadne pomáhať (ale so zmyslom) "tým, čo prídu po nás".

Celý systém je postavený na:
1. rýchlosti komunikácie (ONLINE riešená komunikácia)
2. odborných (trojčlenných) komisiách
3. 4 regiónoch
4. Malom, ale operatívnom a odbornom tíme "správnej rady SAÚ"
5. hlavne ochote účtovníkov pomôcť svojmu stavu, pretože "nalejme si čistého vína", bez práce všetkých členov bude iba strata "zakladajúcich členov, ktorí do projektu už investovali dosť (čas, peniaze, skúsenosti, ...)

- Pripravení sú PARTNERI SAÚ, ktorí za prezentáciu na našom webe poskytnú členom zľavy (aby sa kompenzoval členský príspevok)
-Spracúva sa projekt otvorených školení, ktoré bude realizovať SAÚ, pričom pre členov SAÚ budú ceny na pokrytie nákladov (aby sa kompenzoval členský príspevok)
- Fungujú veci pre účtovníkov na jednom mieste (Na prácu a Pre členov SAÚ) / zjednodušenie práce člena SAÚ
- Funguje priestor na odbornú diskusiu členom, bez príspevkov "samozvaných odborníkov", pre ktorých skolabovala skoro aj "PORADA a iné diskuie.
- Tých výhod pre členov je hromada a tí čo ich už využívajú si ich chvália.
- Pripravuje sa školiaca činnosť SAÚ, kde členovia SAÚ budú hradiť IBA náklady na školenie (zľavy cca 40%) (aby sa kompenzoval členský príspevok)
- členský príspevok je nutný na správny chod asociácie, ale výhody člena dokážu vrátiť prostriedky vložené do členstva na cca 75%.

A na záver: Keďže sme iba teraz vznikli, tak sme v stave TVORBY ďalších orgánov, komisií, regiónov, čo značí, že aktívny člen má dnes veľkú možnosť, stať sa aj funkcionárom SAÚ (členom správnej rady). Kritéria sú jasné a máme ich v systéme už nastavené. Aktívny, zvedavý, podávajúci návrhy, "priložiaci" ruku k práci, ......

Verím, že som Vám dal dostatočnú odpoveď a v prípade akýchkoľvek otázok ma kontaktujte.
Aktívnych členov je vždy málo a orgány SAÚ sa ešte iba budú kreovať. Hľadáme práve takých ako ste vy, pomôžte rozšíriť túto myšlienku ďalej a stante sa jedným z členov Správnej rady SAÚ a zakladajúcim členom (sau.sk/otazky-a-odpovede-faq)

- Bol by som rád, ak by ste (ak ste to už neurobili) vyplnili aj dotazník vpravo www.sau.sk
...............
Otázky na účtovníkov. Necítite to podobne? Nemáte pocit, že je čas na zmenu? Necítite, že je potreba sa dať dohromady a nehrať sa IBA na svojom piesočku?
Slavomír Repka / Administrátor
9 ročná tradícia poradenstva v službách